• Bireysel Danışmanlık
  Randevu ve Bilgi İçin 0505 595 26 98
 • İlişki ve Evlilik Öncesi Danışmanlık
  Randevu ve Bilgi İçin 0505 595 26 98
 • Çift Terapisi ve Aile Danışmanlığı
  Randevu ve Bilgi İçin 0505 595 26 98
 • Randevu ve Bilgi İçin 0505 595 26 98
 • Çocuk ve Ergen Danışmanlığı
  Randevu ve Bilgi İçin 0505 595 26 98
 • Öğrenci Koçluğu
  Randevu ve Bilgi İçin 0505 595 26 98

Psikolojik Destek Eğitim ve Gelişim

Bize Ulaşmadan Önce Bilmeniz Gerekenler

Terapi Sürecinde

Terapiye başlamadan önce bilmeniz gerekenler:

- Terapi de tek seans ile sorunlar çözülmez. Terapi uzun soluklu bir çalışmadır. Hemen bir değişim olmaz. 

- Terapist olarak ilaç tedavisi ve ya ilaç yazan kişi değildir. İlaç tedavisi almak istiyorsanız mutlaka bir doktor ile görüşün.

- Terapi konuşarak bazı sorunları aşmanıza yardımcı olur.

- Seanslarımız 45 dakika sürmektedir. Her danışana bu zaman ayrılır, bundan dolayı randevusuz ofisimize geldiğinizde görüşme imkanı olmamaktadır.

- Kaç seans sürer; bu kişiden kişiye ve sorunun farklılığına göre değişir. 

- İlk görüşmeler değerlendirme seanslardıır,  yani terapist bu ilk seanslarda sizi, sorunu ve bu sorunun neden kaynaklandığını anlamaya çalışır. Bu seanslardan sonra sorunu çözme için çalışmalar yapar.

- Görüşmelerde kesinlikle gizlidir. Konuşulanlar kimse ile paylaşılmaz. Yalnız yasal olarak suç olacak konular resmi makamlar ile paylaşılır. 

 

 

Çocuklarda

Çoğu kez anne-babalar psikolojik yardım konusunda nereye ve neden gideceklerini çocuklarına anlatmakta güçlük çekerler. Bu kaygı ile bazen,”Bir arkadaşımı görmeye gidiyoruz”, “oyun oynamaya gidiyoruz” şeklinde gerçek amacın gizlendiği açıklamalar yapabilirler. Bu, problem hakkında konuşulmaması gerektiğini öğretebilecek bir tutumdur. Ayrıca başlangıçtan itibaren çocuğun güven ilişkisini zedeleyebilir. Bu nedenle; 

 • Çocuğunuzla net olarak problem hakkında konuşun. Bu konuyla ilgili hep birlikte yardım almak istediğinizi belirtin. Benzer durumlarla ilgili olarak çocuklara ve ailelere sorun çözmede yardım edilen bir yere gideceğinizi söyleyin.
 • Problem davranışı tanımlarken; korkutmamaya, yargılamamaya özen gösterin. Merkeze başvurma nedeninizin onu şikayet etmek değil, hep birlikte gerekli değişimleri sağlayacak yardımı almak olduğunu belirtin.
 • Çocuklar, “psikolojik yardım”, ”psikolog”, ”pedagog” gibi terimler ile bazı olumsuz atıfları bağdaştırabilirler. Sağlıklı kişilerin ve çocukların da zorlukları olabileceği ve uygun yardımla çözümlenebileceği açıklamasını yapın.
 • İlk görüşme randevusuna sadece yetişkinleri ilgilendiren (boşanma gibi) konular ve bazı özel durumlar (cinsel tacizevlat edinme gibi) hariç anne-baba ve çocuk olarak birlikte gelinmesi uygundur.

 

Ergenlerde

Ergenlik dönemi, çocukluktan yetişkinliğe geçişi içeren ara dönemdir. Bu nedenle dönemin özellikleri göz önüne alınarak psikolojik yardım süreci de farklı yapılandırılmaktadır.
 • Ergen tek başına gelmeyi tercih etmediği sürece ilk görüşmelerin ergen- anne-baba birlikte yapılması uygundur.
 • Ergenin direkt sağlığını ve güvenliğini tehdit edebilecek bazı özel durumlar hariç kendisinin izni olmadan hiçbir bilgi ailesiyle ve üçüncü kişilerle paylaşılmaz. Ergen çalışmasında sırdaşlık esastır.
 • Süreç içinde devam edebilecek olan uzman ve anne-baba görüşmelerinde amaç ergenin terapisi hakkında bilgi vermek değil, sadece anne-baba tutumlarını ele almaktır.

  

Online Terapi

 Online terapideki asıl amaç sürekli ofisimize gelemeyecek durumda olup ya da bulunduğu yerde psikolog olmayıp psikologa ihtiyaç duyan danışanlarımız için vermekteyiz. Online terapiden ziyade yüz yüze görüşme önceliğimizdir. Online Terapide de diğer terapi kuralları geçerlidir. Önceden randevu alınıp belirtilen banka hesabına seans ücreti yatırılır. Görüntülü ve sesli görüşme yapmak için Whatsapp veya Facebook mesaj programları kullanılmaktadır. Belirtilen görüşme saatinde ve geçerli bir mazereti olmadan görüşmeye başlanılmadığı zaman terapi ücreti iade edilmez. 

 

Giriş Formu

Online Terapi

İlişki ve Evlilik Öncesi Terapi

Öğrenci Koçluğu

Öğrenci Koçluğu

Çocuk ve Ergen Psikolojisi

Çocuk Psikolojisi

Bireysel Danışmanlık

Bireysel Danışmanlık

Çift ve Aile Terapisi

Çift ve Aile Terapisi

Cinsel Terapi

Cinsel Terapi

Copyright (c) Elazığ Psikolojik Destek, Eğitim ve Gelişim 2018
Designed by mixwebtemplates.com